نگاه کلی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی

نگاه کلی به تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی اصولا در مراکز بزرگ خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد. این مراکز شامل رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، استادیوم های ورزشی، مراکز نظامی و غیره می شود.
معمولا این تجهیزات به شش دسته کلی تقسیم می گردد.
تجهیزات پخت
همانطور که از اسم آن مشخص است در فرایند پخت از این تجهیزات استفاده می شود. تجهیزاتی مانند دیگ پخت برنج و دیگ چلوپز، دیگ های پخت خورش، سرخکن، اجاق گاز، کباب پز ریلی، گرمخانه خشک و مرطوب و دیگ های صنعتی پخت برنج.

تجهیزات آماده سازی
در این بخش محصولاتی که پیش از فرایند پخت محصول مورد استفاده قرار می گیرند مورد بررسی هستند. این محصولات شامل چرخگوشت، خلال ساز سیب زمینی، سماور، ترموس، سیخ گیر و تمام تجهیزاتی که مواد اولیه غذایی(مانند سیب زمینی، برنج، گوشت، مرغ و...) را قابل استفاده در فرایند پخت می کند شامل می شود.

تجهیزات برودتی
از این تجهیزات برای سرد کردن و در برخی موارد جهت انجماد مواد غذایی استفاده می شود. در برخی موارد نیاز است غذای طبخ شده به سرعت سرد شود(مانند ژله) و همچنین در برخی موارد نیاز است که مواد اولیه جهت طول عمر بیشتر منجمد گردد. این محصولات شامل یخچال، یخ ساز و آب سردکن می گردد.
تجهیزات سرو
تجهیزاتی که در سرو و در سالن های سروسرویس مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات به دلیل اینکه به تداوم باید مورد شست و شو قرار گیرد از استیل ضد زنگ استقاده می شود.

تجهیزات شست و شو
این تجهیزات در بخش شست و شوی آشپزخانه مورد کاربرد می باشد. تجهیزاتی مانند سینک ظرفشویی از این دسته می باشد.

حمل و نقل و نگهداری
تجهیزات حمل و نقل و نگهداری هم در آشپزخانه و هم در زمان سرو مورد استتفاده قرار می گیرد. تجهیزاتی که در زمان سرو مورد استفاده قرار می گیرد باید علاوه بر استحکام دارای زیبایی قابل تجهی نیز باشد که محصولات کارپیرا این زیبایی را برای شما مشتریان گرامی همیشه مد نظر قرار می دهد.